Archwium > Numer 472 (12/2012) > Rozmowa w drodze > NIE STAWIAMY KRZYŻYKA

NIE STAWIAMY KRZYŻYKA
W przeszłości ludzie mieli być może mniej wiedzy religijnej, ale też i mniej zewnętrznych bodźców, które prowadziły do zachwiania wiary. Starczał im więc mały katechizm.

FOT. KRZYSZTOF KAROLCZYK / AG


AGNIESZKA RYBAK: Namawiam księdza do rachunku sumienia. Po pięciu latach kończy działalność kanał Religia.tv, który w dużej mierze był przecież księdza pomysłem. Gdzie tkwił błąd?

KS. KAZIMIERZ SOWA: To nie tak, że Religia.tv przestaje istnieć. Mówić raczej należy o tym, że od nowego roku nie będzie się rozwijała tak, jak do tej pory. Jeżeli zaprzestaniemy produkcji nowych programów, to nie można będzie dostarczać widzowi nowych treści. A powtórki dla kanału tematycznego to śmierć. W związku z tym robimy teraz wszystko, by jednak pewna liczba nowych materiałów mogła się u nas pojawiać. One nie będą powstawać w stałej, cyklicznej formie. Chcemy jednak, by dotyczyły tematów, którymi zainteresowani są wspierający nas partnerzy.

Pomówmy zatem o tym, dlaczego dotychczasowy pomysł na Religia.tv się wyczerpał. Przyszedł ksiądz do tego kanału jako były prezes innego katolickiego medialnego przedsięwzięcia – Radia Plus. Czy wykorzystał ksiądz tamte doświadczenia?

To są różne doświadczenia. Z wielu powodów. Najważniejsza lekcja, którą wyniosłem z radia, była taka, żeby kwestie własnościowe i związane z finansowaniem działalności medialnej zostały jasno określone. Przedsięwzięcie medialne do dobrego rozwoju potrzebuje jednego decydenta. W ITI tak właśnie było. Prywatny właściciel przyjął założenie, że będzie produkował niekomercyjny kanał o tematyce religijnej. Przeznaczył na to określone pieniądze – na uruchomienie Religia.tv potrzebnych było kilkanaście milionów złotych.

Może to było za mało? Może wyma (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Kazimierz Sowa - ur. 1965, ksiądz archidiecezji krakowskiej, dziennikarz i publicysta. W latach 2001-2005 prezes ogólnopolskiej sieci Rozgłośni Radiowych Radia Plus. Od 2007 dyrektor telewizji Religia.tv. Mieszka w Warszawie. (wszystkie teksty tego autora)

Agnieszka Rybak - dziennikarka "Rzeczypospolitej". (wszystkich teksty tego autora)

     


zobacz także

Seksbiznes - pełzająca rewolucja


komentarzeFacebook