NASZE JUTRO DZIŚ
Technologia stwarza problemy. Ale też je rozwiązuje. Mimo pesymistycznych scenariuszy uczciwie musimy przyznać, że jakość naszego życia jest obecnie zdecydowanie lepsza niż sto lat temu.

Technologia zdominowała naszą rzeczywistość. Bez niej nie jesteśmy w stanie funkcjonować. I nie chodzi tu wyłącznie o rzeczy widoczne gołym okiem – intensywne korzystanie z internetu, mediów społecznościowych czy urządzeń mobilnych. O coraz szybsze tempo życia, o postawę: chcę mieć wszystko teraz, od razu, natychmiast, niezależnie od tego, gdzie jestem, wynikającą właśnie z naszych przyzwyczajeń w kontakcie z technologią (w telefonie każda rzecz dostępna jest przecież od razu). Technologia już dawno wtargnęła do każdej dziedziny naszego życia: medycyny, podróży, edukacji, finansów. Ale dopiero dziś na naszych oczach dzieją się rzeczy, które wcześniej znaliśmy z filmów i literatury science fiction.

 

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Natalia Hatalska - absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Analityk trendów, założycielka Instytutu Badań nad Przyszłością. Autorka bloga hatalska.com i bestsellerowej książki "Cząstki przyciągania". Członek Rady Marek w konkursie Superbrands. Członek Rady Ekspertów ThinkTank. Nagrodzona przez Geek Girls Carrots Srebrną Marchewką za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami. Mieszka w Gdańsku. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

POKOLENIE KCIUKA

Tęsknota i przyjaźń (2)

JAK TO SIĘ ROBI

Czy wolno ochrzcić dziecko bez wiedzy rodziców?

NIEBO ZACZYNA SIĘ NA ZIEMI


komentarzeFacebook