Wierzę w siłę wyobraźni
Jestem dość konserwatywny w sprawach duchowych. Wierzę, że istnieje czarna magia. Trzeba jej unikać, bo jest grzechem. Jeśli ktoś będzie poważnie się zajmował magią, to w końcu ona uzyska nad nim władzę.

Jestem Amerykaninem pochodzenia szkockoirlandzkiego, dlatego sam się dziwię, że od piętnastu lat jestem wydawcą w Polsce i publikuję książki w języku, który nie jest moim językiem ojczystym. Współpracuję jednak z ludźmi, którzy są fachowcami, doskonale tłumaczą, i dlatego język nie jest problemem. W Ameryce jestem pastorem Kościoła episkopalnego. W Polsce nawet nie próbuję być duszpasterzem. Pierwszą książkę dla rodziców Jak mówić, żeby dzieci nas słuchałyjak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły wydałem, bo ona mnie samemu bardzo pomagała jako ojcu. To był początek wydawnictwa, a książka także dziś, choć minęło piętnaście lat wciąż dobrze się sprzedaje. Zawsze rodzą się nowe dzieci i pojawiają się te same z nimi problemy. Dwadzieścia kilka lat temu pomagałem również w nawiązywaniu kontaktów między ruchem Anonimowych Alkoholików w Polsce i w Ameryce. Nie byłem jego członkiem, nie byłem ekspertem, ale pomagałem utrzymywać kontakty. To mnie przekonało, że również w tej dziedzinie mam do odegrania jakąś rolę w Polsce. Do dziś wydawnictwo opublikowało wiele książek dla rodziców, psychologicznych, o powrocie do zdrowia, o wychodzeniu z nałogu.

W którymś momencie dyrektor wydawnictwa Bronek Kledzik zasugerował, żeby wydać Opowieści z Narnii C.S. Lewisa, które wcześniej publikował PAX. To sprawiło mi dużą satysfakcję, bo jest to wspaniała seria, która uczy o życiu chrześcijańskim. Jako pastor często suge (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Robert Gamble - Amerykanin szkockoirlandzkiego pochodzenia, pastor Amerykańskiego Protestanckiego Kościoła Episkopalnego, w latach 80. zaangażowany w rozwój ruchu Anonimowych Alkoholików w Polsce, założyciel i właściciel wydawnictwa Media Rodzina, mieszka w Poznaniu. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

ZAMKNIĘTE W SŁOWIE

POZWÓL SOBIE NA ŻAŁOBĘ

PÓŹNIEJ MOŻE JUŻ NIE BYĆ

Gest miłości

ROK FRANCISZKA


komentarzeFacebook