Archwium > Numer 399 (11/2006) > Orientacje > Epicentrum naszej wiary

Epicentrum naszej wiary

Ks. Tomasz Węcławski, Wojciech Bonowicz, Michał Okoński Pascha Jezusa Znak, Kraków 2006, 136 s.

Gdy pojawiały się na łamach „Tygodnika Powszechnego” wywiady z ks. Tomaszem Węcławskim przeprowadzone przez Wojciecha Bonowicza i Michała Okońskiego, w ruch szły nożyczki. Ciąłem płachty gazety, wklejałem do zeszytu i czytałem. Wreszcie ktoś mówił o teologii, o sprawach ważnych w taki sposób, że zapierało mi dech. Wreszcie Pisma przede mną się otwierały i oczy inaczej patrzyły w głąb jasności. I miałem marzenie: niech się to nie skończy, niech ktoś mądry zaproponuje Węcławskiemu przeprowadzenie wywiadu rzeki i niech to zostanie wydane. Na książkę wywiad z ks. Tomaszem Węcławskim czekam niezłomnie. Pascha Jezusa upragnioną, wymarzoną książką nie jest, ale nie zmienia to faktu, że jest to publikacja długo wyczekiwana. Wreszcie znalazł się ktoś mądry, zebrał i wydał rozmowy dziennikarzy „TP” z polskim teologiem.

Pascha Jezusa to cztery cykle rozmów, które skoncentrowane są na najważniejszych tajemnicach chrześcijaństwa. Książka podzielona została na części: Wieczerza, Męka, Grób, Pusty grób. Wśród tak zarysowanych tematów jawi się wiele zagadnień, które stanowią o istocie chrześcijaństwa. Pytania o śmierć Jezusa i jej znaczenie oraz o zmartwychwstanie nurtują uczniów Mistrza z Nazaretu wszelkich pokoleń.

Oprócz Węcławskiego warto zwrócić uwagę na pytających, czyli (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Marcin Cielecki - ur. 1979, poeta i eseista. Autor zbioru esejów "Miasto wewnętrzne" oraz książek poetyckich "Ostatnie Królestwo" i "Czas przycinania winnic". Mieszka w Olsztynie z żoną i dwoma synami. Strzela z łuku. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

KOŚCIÓŁ MIĘDZY WIERSZAMI

Mój Nowosielski

Żadnych okoliczności łagodzących

ŻYWOT ŚWIĘTYCH OD ESBEKÓW

TEN TRZECI PRZED TELEWIZOREM


komentarzeFacebook