KOMU CUD
Podejrzliwość jest naszą drugą naturą. Ktoś zawsze powie, że uzdrowienie jest upozorowane, a badania lekarskie sprzed modlitwy i po modlitwie sfałszowane.

SANKTUARIUM W LOURDES; FOT. GÉRARD RANCINAN / SYGMA / CORBIS


 

Amerykański kaznodzieja Charles Parham w miejscowości Topeka prowadził szkołę biblijną. 1 stycznia 1901 roku w Topeka jedna z uczennic pastora, Agnez Ozman, po nałożeniu rąk na głowę zaczęła się modlić językami. Był to jeden ze znaków działania Ducha Świętego opisywany w Nowym Testamencie. Doświadczenie ze szkoły Parhama zaowocowało powstaniem wielu nowych Kościołów i grup zielonoświątkowych na całym świecie. Fala wiary w dary Ducha Świętego uderzyła w Kościół katolicki. Po Soborze Watykańskim II rozwinęła się Odnowa Charyzmatyczna. Na wielogodzinnych modlitwach ludzie zaczęli doznawać uzdrowień i uwolnień. Dary Ducha Świętego stały się ostatnią nadzieją chorych na raka, sparaliżowanych, opętanych przez złe duchy.

Uwolnienie

Brzeziny pod Łodzią. Niewielkie miasteczko w dawnym województwie skierniewickim. Dwanaście tysięcy ludzi. Mieszkańcy Brzezin pracują w przemyśle odzieżowym. Szyją. Prawie każdy słyszał tu o modlitwie o uzdrowienie w osiemnastowiecznym kościele Franciszkanów.

Pragnący uzdrowienia siedzą przed kościołem na przyniesionych z domu leżakach, rozstawianych krzesłach, krzesełkach turystycznych i wędkarskich, długich kościelnych ławkach. Wielu klęczy. Dziedziniec przed świątynią wybrukowany jest kamieniami. Łatwo skręcić tu nogę.

Do kościoła nie da się wejść. Takie tłumy gromadziły tylko msze za ojczyznę i pielgrzymki papieża. Dziś wiernych przyciąga wizja wstających z wózków inwalidzkich, porzucających kule, cudownie uzdrowionych z raka, tych, którym odjęto paraliż, świąd i wszystkie (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Piotr Świątkowski - ur. 1980, autor słuchowisk i audycji historycznych w Radiu Poznań, w 2017 roku w Domu Wydawniczym Rebis opublikował książkę reporterską "Polakom i psom wstęp wzbroniony. Niemiecka okupacja Kraju Warty". Razem z Jarosławem Burchardtem napisał książkę o agencie CIA z Leszna "Szpieg, który wiedział za mało. Tajemnice kontrwywiadu PRL". Jest żonaty, ma dwoje dzieci, mieszka w Skórzewie pod Poznaniem. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

TERAZ TRZEBA ŻYĆ NIE TYLKO ZA SIEBIE

ON PIERDOŁA, ONA FAJNA

CZY MOGĘ PRZESŁAĆ OFERTĘ?

BYŁEM WOLONTARIUSZEM SZLACHETNEJ PACZKI

RUSKA ZABIERZE CI MĘŻA


komentarze



Facebook