ULTRANIENAWIŚĆ

Gdy zaczynam pisać ten felieton, Michał Królikowski jest wiceministrem sprawiedliwości. Gdy skończę pisać, być może Michał Królikowski już nie będzie wiceministrem sprawiedliwości.

Dymisja! Dymisja! – zagrzmiały Media-Wiadomo-Które, gdy nasz bohater wydał swój wywiad rzekę z abp. Henrykiem Hoserem. Królikowski miał się w owej książce zaprezentować opinii publicznej – wedle słów jednego z publicystów – jako „jeszcze bardziej betonowy niż arcybiskup”. A skoro metropolita warszawsko-praski jest przez Media-Wiadomo-Które postrzegany jako główny autor ludobójstwa w Rwandzie, naczelny antysemita Rzeczypospolitej i wcielenie Zła wszelkiego, to sformułowanie „bardziej betonowy niż Hoser” musi robić wrażenie.

Wcześniej zresztą Królikowski nie krył się ze swoimi poglądami na aborcję, zapłodnienie in vitro czy ideologię „gender”. Nic dziwnego, że jako jeden z nielicznych polskich polityków doczekał się miana „ultrakonserwatywnego i ultrakatolickiego fundamentalisty”. Choć z drugiej strony moglibyśmy zadać sobie pytanie: co jest takiego „ultra” w poglądach Królikowskiego? Czy jego sprzeciw wobec aborcji? Czy jego wątpliwości dotyczące in vitro? Co jest „fundamentalistycznego” w trzymaniu się zasad wynikających z nauczania Kościoła? Czy Medium-Wiadomo-Które pozwoli sobie na nazwanie „ultrażydem” obywatela Izraela, który przestrzega szabasu? Czy nazwie „fundamentalistą” muzułmanina, który nie pije alkoholu?

Jest jednak je (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Marek Magierowski - ur. 1971, publicysta tygodnika "Do rzeczy", absolwent hispanistyki na UAM, mieszka z żoną i dziećmi w podwarszawskim Ustanowie. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

JEST ŹLE, A BĘDZIE GORZEJ

Bilet kontra moher

POEZJA W SŁUŻBIE PROPAGANDY

Felieton kontrowersyjny

Wulgarność


komentarzeFacebook