Archwium > Numer 508 (12/2015) > Orientacje > SPOWIEDŹ CZYTELNIKA

SPOWIEDŹ CZYTELNIKA

Życie bez książek nie ma sensu. Kolejne lata odmierzam przeczytanymi pozycjami. Dzięki którym zapamiętam zatem ten kończący się 2015 rok?

Przyznaję na wstępie: to było dobre dwanaście miesięcy, miłośnicy literatury – różnej – mieli w czym wybierać. Nie chodzi mi tu, rzecz jasna, o liczbę opublikowanych tytułów, ponieważ od dawna stoję na stanowisku, że w Polsce wydaje się za dużo książek, a ilekroć wchodzę do któregoś z salonów sprzedaży (które Polacy odwiedzają najczęściej, a które – niestety – nie są księgarniami w starym, dobrym stylu…), dostaję zawrotu głowy. To, co ambitne, jest często ukrywane pod stertą historii kuchennych, plotkarskich, blogowych, a ostatnio nawet „makijażowych”! Chodzi mi natomiast o poziom wydanej w tym roku literatury, naprawdę mamy się z czego cieszyć, wielu spośród nas tych najlepszych książek nie miało jeszcze czasu przeczytać. Stoją na półkach i czekają – obyśmy tylko takie problemy mieli. Po które sięgnąć na pewno? Oto moje podpowiedzi.

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Michał Nogaś - ur. 1978, dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia, autor audycji poświęconych książkom oraz wywiadów z polskimi oraz zagranicznymi pisarzami. Mieszka w Warszawie. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

DLACZEGO NAS ZOSTAWIŁEŚ?

OSWOIĆ KONIEC, JEŚLI TO MOŻLIWE

SKLEJANIE ŚWIATA

WIELKA KSIĄŻKA

NIE ZNAM SIĘ NA POEZJI


komentarzeFacebook