W SZCZELINACH SKAŁY
Pokora jest bardzo wąską szczeliną między dwoma światami: z jednej strony jest to świat mojego grzechu, z drugiej zaś nowego życia, które zstępuje od Boga. Pokora pozwala je zobaczyć.

FOT. GKYSON DANA / UNSPLASH.COM


Wiele osób rezygnuje z sakramentu spowiedzi, twierdząc, że w żaden sposób nie przekłada się on na zmianę w ich życiu – stare grzechy powracają szybciej, niż można by się tego spodziewać. Co zrobić, by powracające grzechy nie przesłoniły nam pełnego Bożej mocy sakramentu i ukrytej w nim nadziei? Skupiając się wyłącznie na naszych upadkach, tracimy z oczu inne, niesłychanie ważne rzeczy, które dzieją się w nas przy tej okazji. To, czego potrzebujemy, by wytrwać przy miłosierdziu, wciąż podobnie grzesząc – zajmuje niewielką przestrzeń. Jest jak wąska szczelina w skale. Ta przestrzeń to pokora – to właśnie tu przychodzi do nas Pan, zapraszając do głębszego nawrócenia. Będzie ono Jego dziełem, ale zaproszeni jesteśmy, by wciąż stawać w tym miejscu przed Nim.

 

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Wojciech Jędrzejewski OP - ur. 1968, dominikanin, kaznodzieja Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego, koordynator warsztatów kaznodziejskich, mieszka w Łodzi. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

OKRZYK RADOŚCI

KRWIOOBIEG MIŁOŚCI

BOSKA ŁAGODNOŚĆ

Widziane z góry

Muśnięcie słowem


komentarzeFacebook