Archwium > Numer 532 (12/2017) > Orientacje > KSIĄŻKI Z ICH PÓŁKI

KSIĄŻKI Z ICH PÓŁKI
O to, co mają na swoich półkach z książkami i co mogłyby nam polecić, zapytaliśmy Annę Król i Paulinę Wilk - twórczynie Big Book Festivalu. Przedstawiamy ich subiektywny ranking lektur - dobrych, ważnych, ciekawych.

Wśród tysięcy tytułów, które ukazują się każdego roku, można czasami przegapić rzeczy naprawdę wartościowe. Ale koniec roku to dobra okazja, by nadrobić zaległości i może samemu sprawić sobie miły prezent na święta – wyborną lekturę.

O to, co mają na swoich półkach z książkami i co mogłyby nam polecić, zapytaliśmy Annę Król i Paulinę Wilk – twórczynie Big Book Festivalu. Przedstawiamy ich subiektywny ranking lektur – dobrych, ważnych, ciekawych. 

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Paulina Wilk - pisarka i publicystka, autorka książek "Lalki w ogniu. Opowieści z Indii", "Znaki szczególne" oraz serii bajek o misiu Kazimierzu i nowej opowieści "Pojutrze. O miastach przyszłości". Pisze dla "W drodze", "Przekroju" i "Polityki". Razem z Anną Król i zespołem Fundacji "Kultura nie boli" prowadzi Big Book Cafe i organizuje Big Book Festival. (wszystkie teksty tego autora)

Anna Król - pisarka, wydawca, autorka książek "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie" i "Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego" oraz spektakli teatralnych i projektów; pomysłodawczyni i dyrektor Big Book Festivalu oraz współtwórczyni niezależnego centrum literackiego Big Book Cafe. (wszystkich teksty tego autora)

     


zobacz także

KAŻDEMU WSZECHŚWIAT LITER

CZĄSTKI ODNALEZIONE

SUMIENIE NA TALERZU

GRUBA PRZESADA

WSZYSTKO ROZPROSZONE


komentarzeFacebook