Archiwum > Numer 439 (03/2010)
Siedem grzechów głównym
W drodze 2010, nr 03
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Rozmowa w drodze


Siedem grzechów głównych
Robert Plich OP
Praca nad sobą, której celem jest kształtowanie dobrego charakteru moralnego, wydaje się dzisiaj niemodna i przestarzała dla współczesnych katolików.

Paweł Krupa OP
Mój dziadek, patrząc mi prosto w oczy, powiedział: "Pamiętaj, wnuku, pycha to najgorszy grzech. Z niego rodzą się wszystkie inne".

Jacek Krzysztofowicz OP
Prawdziwa chciwość jest związana z tym, że nasze szczęście nie jest zależne od tego, co mamy, ale od tego, co posiadają inni.

Wojciech Jędrzejewski OP
Jeśli myślenie o czystości jest napędzane niepokojem, rodzi udrękę. Znika wtedy radość z bliskości, a wzajemna otwartość zamienia się w paraliżujące napięcie.

Krzysztof Popławski OP
Bycie zazdrosnym jest wyborem postawy wobec bliźniego i wobec siebie, którą pielęgnujemy aż do uczynienia z niej naszej wady i naszego nieszczęścia.

Janusz Pyda OP
Trzeba przyznać chrześcijańskiej moralności i ascetyce, że nie dały się zwieść i mówiąc o obżarstwie, nigdy nie sprowadzały jej wyłącznie do ilościowych problemów z jedzeniem czy piciem.

Łukasz Popko OP
Polecam uczciwy gniew i uczciwe kłótnie. To znaczy takie, w których szczerze spieramy się o sprawy ważne, bez uciekania od tematu i bez odgrzewania zadawnionych żalów.

Roman Bielecki OP
Leniwy umie wykrzesać sporo energii, żeby odwrócić uwagę od siebie i wytykanych mu braków. Potrafi delikatnie podważyć i obśmiać gorliwość pilniejszych.Reportaż


Kontrowersje


Orientacje


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele


Felietony
Dariusz Kowalczyk SJ
Marek Magierowski
Małgorzata Musierowicz
Michał Zioło OCSO
Facebook