Archiwum > Numer 422 (10/2008)
W drodze 2008, nr 10
       E-WYDANIE:

Rozmowa w drodze


Do czego służy biskup?
Szymon Hołownia
Historia duchowieństwa to nieustanne balansowanie między dwoma przeciwstawnymi pojęciami: władzą i służbą. Biskup moich marzeń to artysta. Jego klasę rozpoznam, gdy pokaże mi swój niepowtarzalny patent na to, jak ten balans sensownie ułożyć.

Michał Zioło OCSO
Biskup jest dłużnikiem, bo Bóg jako pierwszy go pokochał i powierzył mu swoje Słowo, które ma w nienaruszonej postaci przekazać dalej, gdyż "biada mu, gdyby nie głosił Ewangelii", a zajmował się wszystkim innym.

Sebastian Duda
Biskup w ciągu tygodnia może odwiedzać i wizytować lokalne parafie, jednak w niedzielę i święta jego miejsce jest w katedrze! Wyjątki od tej reguły powinny być jak najrzadsze.

Joanna Petry Mroczkowska
W naszych czasach odrzucających autorytety "z namaszczenia" biskup nie może być inny jak tylko święty. Gdyby święty nie był, będzie w najlepszym razie jedynie dygnitarzem.

Elżbieta Wiater
Zawsze istnieje pokusa ukrycia się za twierdzeniami o konieczności zachowania dobrego obrazu Kościoła i o trosce o szacunek wobec hierarchii.

Andrzej Draguła
Kościół przyszłości to wspólnota ludzi wzajemnie się potrzebujących, którzy mają świadomość, że ich istnienie w Kościele wciąż wzajemnie się warunkuje, że ksiądz bez wiernych, a biskup bez księży jest nikim.Reportaż


Zamyślenia


Samba Ducha Świętego


Listy starego anioła


Orientacje


Kiedy się modlisz


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele


Felietony
Facebook