Archiwum > Numer 403 (03/2007)
W drodze 2007, nr 03
       E-WYDANIE:

Zła się nie ulęknę
Sebastian Duda
W cierpieniu jest miejsce nie tylko na skargę, ale także na nadzieję i nieustanne wołanie do Boga. Gdy o tym zapomnimy, stać się możemy tylko, jak przyjaciele Hioba, kłamliwymi rzecznikami niewzruszonego porządku i zimnej konieczności.

ks. Jan Kracik
Nie rezygnując z ukazywania perspektywy krzyża i związanej z nim w chrześcijaństwie najtrudniejszej nadziei, kaznodzieje traktowali czas klęski jako znakomitą okazję do moralizowania. I wpadali od razu w stare koleiny pedagogiki strachu.

Katarzyna Jabłońska
Grbavica to film, który boli. Nie jest to jednak ból, który niszczy. Jego twórcom udała się rzecz niezwykła, sprawili - podobnie jak maleńka, dopiero co narodzona Sara - że piękno objawiło tutaj swoją zbawczą moc.

Bartosz Wieczorek
Wyrzucenie ze świadomości pamięci o uczynionym złu przychodzi człowiekowi bardzo łatwo. Bolesny jest jednak proces jej przywracania i uznania swej winy. W sensie chrześcijańskim można mówić wtedy o nawróceniu i pokucie. Można też, jak czyni to Bergman, mówić o poznaniu prawdy o sobie i pojednaniu - z sobą i innymi.

Juliana z Norwich

Jak wszystko będzie dobrze i wypełni się Pismo; i że musimy pozostać mocni w wierze Świętego Kościoła, jak tego pragnie Chrystus.Reportaż


Kobieca kruchość i agresja


Listy do lwa
Michał Zioło OCSO


Orientacje


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele


Felietony
Bogusław Chrabota
Jan Góra OP
Małgorzata Musierowicz
Dariusz Kowalczyk SJ
Jarosław Makowski
Grzegorz Górny
Facebook