Archiwum > Numer 481 (09/2013)
Szukam żony, szukam męża
W drodze 2013, nr 09
Miłość od pierwszego wejrzenia, książę/księżniczka z bajki - Niebezpieczne iluzje czy jednak możliwe scenariusze? We wrześniowym numerze o singlach, potrzebie związków i desperacji w szukaniu "drugiej połówki". Poza tym Stanisław Janicki i Roman Gutek o miłości do kina, Paweł Kozacki OP o kierownictwie duchowym oraz prof. Przemysław Urbańczyk na tropach Mieszka I, czyli: jak to było z Chrztem Polski?

rok wydania: 2013
liczba stron: 144
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Wstępniak
Katarzyna Kolska


Z miłości do filmu


Szukam żony, szukam męża
Lena Wojdan, Anna Sosnowska

Spotkanie kobiety i mężczyzny, to, co między nimi się dzieje, to, co iskrzy, ma swoją wartość i może się z tego zrodzić coś pięknego - niekoniecznie małżeństwo, dzieci, ale na przykład nowe idee, przyjaźń, doświadczenie czegoś ważnego.

Zofia Kotlińska

Dobrze jest chyba tylko rano, gdy z nikim nie trzeba toczyć bojów o łazienkę. Im później, tym gorzej. Im się jest starszym, tym trudniej. Na pozór całkiem inaczej: zawsze na wszystko ma czas, zawsze wolny, często przy forsie.

Anna Sosnowska

Właściciele serwisów matrymonialnych prześcigają się w podsuwaniu nam specjalnych narzędzi, które mają zoptymalizować poszukiwanie drugiej połówki (albo towarzysza lub towarzyszki przygód) i uchronić nas przed totalnymi rozczarowaniami.

Katarzyna Matuszewska

Internet to tylko narzędzie pierwszego kontaktu, który może być początkiem związku na całe życie. Reszta jest realem.

Joanna Górska

Siedzą, klęczą, patrzą na ołtarz, na dłonie. Ładne dziewczyny, przystojni mężczyźni. Nikt się nie rozgląda, nawet nie zerka ukradkiem. A prawie każdy chciałby się zakochać.

ks. Mirosław Maliński, Katarzyna Kolska

Chęć bycia z drugim człowiekiem i budowanie z nim głębokiej więzi nie może się opierać na lęku przed samotnością, przed cierpieniem. Motywacja powinna być zupełnie inna: marzę o tym, by dać komuś poczucie bezpieczeństwa, by stworzyć dom.Kontrowersje


Reportaż


Kiedy się modlisz


Orientacje


Felietony


Szukającym drogi


Dominikanie na niedzielę
Facebook