Archiwum > Numer 485 (01/2014)
Uratować małżeństwo
W drodze 2014, nr 01
Czy istnieje życie po zdradzie? Co Kościół ma do zaproponowania trudnym małżeństwom i parom niesakramentalnym? Czy da się żyć w białym małżeństwie? Historie ludzi, którzy w życiu małżeńskim dotknęli dna. Poza tym: czy dawać pieniądze żebrakom?, czy w wierze jest miejsce na mity? oraz: jak czytać księgi prorockie Starego Testamentu?

rok wydania: 2014
liczba stron: 144
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Wstępniak
Roman Bielecki OP


Uratować małżeństwo
Antoni Grześkowiak

Kościół inaczej powinien traktować kogoś, kto jest rozwiedziony, od tego, kto z taką osobą, kierowany szczerym uczuciem, zawarł małżeństwo. Nie powinno się karać za miłość.

Anna Jedna

Przysięgałam miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że go nie opuszczę aż do śmierci. Nie brałam pod uwagę tego, że moje słowa będą obowiązywały całkowicie niezależnie od wyborów i uczynków drugiej strony.

Janina Ochojska

Z minuty na minutę ze szczęśliwej żony stałam się nieszczęśliwą, porzuconą kobietą. Świat mi się zawalił. Byłam przekonana, że poza małżeństwem nie ma dla mnie życia.

Barbara Smolińska, Katarzyna Kolska
Nawet z tak drastycznego przeżycia jak zdrada małżeństwo może wyjść wzmocnione. Owszem, to, co się stało, pozostanie między nimi już na zawsze, ale przyjdzie czas, że będzie wybaczone.

Adam P. Błyszcz CR

Prawdą pozostaje to, na co zwróciła uwagę Kongregacja Doktryny Wiary, że sakrament małżeństwa jest sprawą osobistą, ale nie prywatną.

Anna Sosnowska

To stereotyp, jakoby celem duszpasterstwa osób żyjących w związkach niesakramentalnych było produkowanie białych małżeństw.

Beata Kolska-Lach

Nie bierzcie rozwodu z dziećmi. Chciałabym to powiedzieć każdej parze, która do mnie przychodzi. W złości, gniewie, czasem w nienawiści trudno o tym pamiętać.

ks. Benedykt Glinkowski, Roman Bielecki OP
Nasz problem polega na tym, że chcemy mieć wszystko naraz - korzystać ze wszystkiego, co jest tylko w zasięgu ręki czy wzroku. Ale dokonując określonych wyborów, decydujemy się jednocześnie na ich konsekwencje.Miłosierdzie wystarczy


Jak czytać Pismo Święte?


Orientacje


Felietony
Konrad Kruczkowski
Marek Magierowski
Tessa Capponi-Borawska
Dariusz Rosiak
Paulina Wilk
ks. Grzegorz Strzelczyk


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele
Facebook